10 מקומות שאתם מוכרחים לטייל ביפן

על ידי שחר זוהר
זמן קריאה: 4 דקות

10 מקומות שאתם מוכרחים לבקר ביפן

אני אישית חושב שכולם צריכים לבקר ביפן, לפחות פעם אחת. מנופים מהממים, גורדי שחקים מדהימים, מקדשים עתיקים, אנשים מנומסים, האוכל מדהים ותחבורה ציבורית שהיא בין המפותחות בעולם. ביפן יש הכל.

אז החלטתם לטוס ליפן, אבל איפה תתחילו ולאן תטיילו? קיבצתי לכם את עשרת המקומות שאתם מוכרחים לבקר שאתם מגיעים ליפן:

1. קיוטו (Kyoto)

אחת מהערים העתיקות ביפן, קיוטו היא אחת הערים הכי פופולאריות לתיירים. בקיוטו יש מעל 4000  אנדרטאות כגון מקדשים, קברים קדושים.

בין המקדשים הפופולאריים והיפים ביותר  שאתם חייבים לראות שאתם תגיעו לקיוטו הינם  מקדש קינקאקוג'י (Kinkakuji Temple),  מקדש ריואנג'י (Ryoanji Temple) מקדש טנריוגי' ((Tenryuji Temple

2.הירושימה (Hiroshima)​

הירושימה מפורסמת בגלל פצצת האטום שהופלה עליה במהלך מלחמת העולם השנייה על ידי ארצות הברית.

הירושימה התאוששה מההפצצה ונהייתה עיר מודרנית שבה מתקיימים כנסים בנושא כוח גרעיני. לעיר יש המון אטרקציות לתיירים:

א.      כיפת פצצת האטום – כיפת פצצת האטום או כפי שהיא מכונה אנדרטת השלום או פארק השלום, צריכה להיות בראש רשימת היעדים שאתם צריכים לראות בהירושימה.

הפארק פתוח כל יום והכניסה חינם.

ב.      האי מיאג'ימה נחשב לאחד המקומות היפים ביותר במיוחד במהלך הסתיו. האי מיאג'ימה פתוח כל יום והכניסה חינם.

ג.       המקדש של איטסוקושימה – המקדש מרהיב ביופיו ומושך תיירים מכל העולם. פתוח כל יום מ-6 וחצי בבוקר עד 5 בצהרים. מחיר: כ-300 יאן למבוגר ו- 100 יאן לילד

ד.      המפעל של מזדה- אם ראיתם מכונית מזדה אחת בחיים שלכם, אתם מוכרחים לראות איך מכינים אותם מקרוב. סיורים במפעל מתקיימים כל יום למעט חגים לאומיים וחגים של החברה. הכניסה חינם אבל יש צורך לקבוע מקום לסיור מראש.

ה.      רכבל מיאג'ימה –  מהרכבל תוכלו לראות את כל הנופים המדהימים של הירושימה מגובה של 500 מטר מעל פני הים. הרכבל פתוח כל ימות השנה מהשעה 9 בבוקר עד 5 בצהרים. מחיר: 1000 יאן לכיוון ו-1800 יאן הלוך חזור. 

3.טוקיו (Tokyo)

אם אתם אוהבים ערים רועשות אז הגעתם למקום הנכון. בטוקיו תמצאו גורדי שחקים, אנשים הולכים ברחוב ללא הפסקה, אופנה כמו שלא ראיתם בשום מקום בעולם, והכי חשוב – המון מסעדות עם אוכל מעולה. אם אחד התחביבים שלכם זה לאכול אז הגעתם לעיר הנכונה.

4.טאקאימה (Takayama)

טאקאימה עדיין שומרת על מגע מסורתי ובגלל זה היא מדורגת כאחד היעדים הכי פופולאריים לתיירים אשר מעוניינים להוסיף אלמנט כפרי לתוך הטיול שלהם. 

5.הקונה (Hakone)

הקונה מפורסמת בשל המעיינות החמים, היופי הטבעי ונוף על פני האגם – אשינוקו (Ashinoko) אשר סמוך להר פוג'י המפורסם. הקונה הוא אחד היעדים הפופולאריים ביותר בקרב התיירים היפנים והבינלאומים אשר מחפשים הפסקה מטוקיו הרועשת. 

6.ניקו (Nikko)

ניקו היא מדהימה עם פארק אוצר נשימה.  הפארק מציע נופים מרהיבים, מעיינות חמים, אגמים ומפלים.

7.קנזוואה (Kanazawa)

לקנזוואה יש היסטוריה מעניינת עוד מתקופת ה"אדו" ( (Edo periodומתקופת מלחמת העולם השנייה. כיום, קנזוואה נחשבת כעיר חשובה באזור. בעיר ישנם המון אטרקציות היסטוריות כגון מוזאונים, מבנים משוחזרים ומקדשים.  האטרקציה העיקרית בקנזוואה היא ה- " Kenrokuen  “, אחד משלושת הגנים הכי יפנים ביפן. 

8.טסומאגו (Tsumago)

טסומאגו ידועה כאחת הערים שנשמרו הטוב ביותר ביפן. תושבי העיר עושים מאמצים רבים כדי לשחזר את תקופת האדו (Edo period). מכוניות אסורות ברחוב הראשי במהלך היום, קווי הטלפון וכבלי החשמל מוחבאים ועל ידי כך המבקרים יכולים לדמיין שחזרו אחורה בזמן.

9.נארה (Nara)

נארה ממוקמת כשעה מקיוטו. בשל עברה כעיר הבירה, העיר נשארה עם המון אוצרות היסטוריים, ומקדשים עתיקים.

10.הר קויאה (Koya San)

הר קויאה הוא מרכז הבודהיזם של שינגון – כת בודהיסטית חשובה שהוכנסה ליפן ב-805 קובו דאישי (Kobo Daishi ), אחד הדמויות החשובות ביותר ביפן. בהר קויאה אפשר לקבל טעימה מאורח החיים של הנזירים – ניתן לישון לילה במקדש (Shukubo), לאכול אוכל מסורתי של הנזירים ואפילו להשתתף בתפילות הבוקר. 

עוד מאמרים מעניינים