5 מקומות שמוכרחים לראות בגאורגיה

על ידי שחר זוהר
זמן קריאה: 1 דקה

גאורגיה היא מדינה מרביה ביופייה עם נוף של הרים, ירוק, מערות וחופים מדהימים. כאשר תטיילו בגאורגיה אתם תחשבו שחזרתם אחורה בזמן. לכל חובבי הטרקים, אתם תתאהבו במדינה הזו.

החלטתי לשתף אותכם ב-5 המקומות שלדעתי הכי יפים בגאורגיה:

1. טביליסי – טביליסי זו עיר הבירה של גאורגיה. העיר מוקפת על ידי גבעות והרים. בשל מיקומה האסטרטגי של העיר, לאורך ההיסטוריה טביליסי הייתה נקודת מחלוקת בין מדינות. ניתן לראות את ההיסטוריה של העיר בארכיטקטורה שלה. 

2. מצחתה (Mtskheta) –  מצחתה הייתה פעם עיר הבירה של גיאורגיה לפני שהמלך גורגסאלי שינה את עיר הבירה לטביליסי. ממוקמת 20 ק"מ צפונית לטביליסי. מצחתה הוכרזה כ"עיר הקודש" על ידי הכנסייה האורתודוכסית הגאורגית בשנת 2014. בשל ההיסטוריה התרבותית של העיר.

3. ורדזיה – ורדזיה היה מתחם אשר חיו בו מנזרים במורדות הר ארושתי. ורדזיה נמצאת כ-10 ק"מ מהגבול עם טורקיה. המתחם נבנה בשנת 1185. המתחם מרהיב ביופיו ויעד חובה לכל מי שחשב לטייל בגאורגיה. 

4. אופליסציחה (Uplistsikhe) –  אופליסציחה היא עיר חצובה מסלע אשר ממוקמת במזרח גאורגיה, בערך כ-100 ק"מ מטביליסי. בעבר, לעיר היה חלק חשוב בהיסטוריה של גאורגיה. העיר הוקמה כ-1000 שנים לפני הספירה, בעידן הברונזה והמשיכה לאכלס אנשים עד המאה ה-13. לעיר יש ערך היסטורי חשוב ולחובבי הטרקים שביניכם המקום מומלץ 

 5. באטומי – באטומי היא עיר מודרנית אשר נמצאת על חופי הים השחור. הארכיטקטורה של העיר מדהימה ביופייה ( סגנון אירופאי ואסיאתי). לכל התיירים שאוהבים להמר, לאכול אוכל טוב, לשתות אלכוהול משובח ולצאת לברים זו העיר שלכם. 

 

 

 

 

 

עוד מאמרים מעניינים