רומניה

על ידי J
זמן קריאה: 2 דקות

רומניה

רומניה
רומניה
רומניה

מידע כללי​

שימו בצד את כל הסטיגמות ששמעתם על רומניה. רומניה היא מדינה מדהימה ומיוחדת במינה אשר מלאה בתרבות ,היסטוריה ,ערים מעניינות והמון המון כיף. רומניה התברכה בהרבה מאוד אוצרות ופנינים אשר פזורים לכל אורך המדינה וניתן לנסוע לרומניה בלי לדרוך בבוקרשט ועדיין לחוות עולם ומלואו. בחורף רומניה היא יעד מצוין לחופשת סקי או לטיול משולג ונחמד, ובקיץ המדינה פורחת ומלבלבת בכל פינה. רומניה היא בהחלט מדינה שמומלץ לבקר בה לפחות שבע ימים כדי לטעום ממה שיש לה להציע, רומניה מדהימה את המבקרים בה לא רק בגלל הסביבות חיים המרהיבה באזורים כפריים , אלא גם בגלל הערים ההיסטוריות שלה ובוקרשט התוססת. רומניה היא בהחלט יעד מרשים להוסיף לרשימה שלכם בכל סוג טיול שרק תרצו לרומניה יהיה מה להציע.

אוכל

המטבח הרומני משלב מספר השפעות תרבותיות מסביבתו הקרובה וניכר בו ההשפעה של המטבח הבלקני והטורקי. המטבח הרומני מבוסס על הרבה בשר (בעיקר חזיר) וירקות מבושלים, במטבח הרומני התבשילים לוקחים מקום חשוב לצד הקבבים והבשרים על האש. במטבח גם מספר סלטים מוכרים כגון האיקרה והג'יבץ ומרק אחד מפורסם אשר מככב בכל מקום והוא מרק הצ'ורבה. האוכל הוא מרכיב חשוב בחייהם של הרומנים והם משקיעים לא מעט מאמץ כדי לשמור על המסורת. מאכלים מפורסמים נוספים במטבח הרומני הם הממליגה , הקבב הרומני, והפפנאש.

קניות

רומניה היא יעד מעולה לקניות , כמו אחיותיה המזרח אירופאיות הזולות פולין ובולגריה רומניה היא יעד מצוין למחפשים לקנות בזול. בשונה מאחיותיה מרכזי הקניות בה הרבה יותר גדולים ומרשימים, בבוקרשט מספר קניונים ענקיים ושווקים אשר מפוזרים בכל העיר, כיעד מזרח אירופאי שוקק ואופנתי חווית הקניות ברומניה מאוד מהנה, המחירים זולים, השפע גדול וחווית הקניה מעולה. ניתן לקנות מוצרים אלקטרונים, ביגוד , בישום וקוסמטיקה במחירי זולים מאוד, ובקניונים הגדולים תוכלו למצוא את רוב המותגים הגדולים והמוכרים.

תחבורה

התחבורה הציבורית ברומניה לא תתאים במיוחד לתייר הישראלי, התחבורה הציבורית הרומנית מיושנת לא רחבה ולא אמינה. ניתן להתנייד בערים בקלות בעזרת מוניות אשר נחשבות זולות במיוחד לעומת המוניות בישראל, יש לשים לב לעלות למוניות מסודרות בלבד ולבקש להפעיל מונה בעת העלייה. במידה וחשקה נפשכם לנסוע למספר ערים ברומניה השכרות רכב הם אופציה נהדרת להתנייד ברומניה מחיר ההשכרה זול, הדלק לא יקר, וניתן לגמוע ערים רבות בטיול בעזרת הרכב ולחוות הרבה יותר לעומת נסיעה עם תחבורה ציבורית. השכרת רכב עלולה להיות האופציה הכי זולה והכי טוב כאשר מדובר על לקיחת טיולים מאורגנים יומיים או פשוט נסיעה עצמית לאותם יעדים.

עוד מאמרים מעניינים