צ'כיה

על ידי J
זמן קריאה: 2 דקות

צ'כיה

צ’כיה
צ’כיה
צ’כיה

מידע כללי​

צ'כיה או בשמה המלא הרפובליקה הצ'כית  היא פנינה נוצצת במזרח אירופה, מדינה מחשמלת עם אנשים טובים ואדיבים והמון דברים לעשות. צ'כיה הפכה למדינה מדינה עצמאית לאחר התפרקות ברית המועצות. בעבר הייתה מחוברת עם סלובקיה ונקראה צ'כסלובקיה. עיר הבירה שלה פראג היא אחת הערים היפות בעולם ולא סתם קיבלה את השם פריז המזרח אירופה, גם בפראג ניתן למצוא מגדל אייפל אך קטן יותר מזה שפריז. צ'כיה היא יעד חובה לכל מטייל אשר חובב תרבות, בילוים או פנאי.

אוכל

כופתאות, נקניקיות, מעדני גבינה בירה ובשר , הרבה בשר. האוכל הצ'כי הוא סיוט לכל הטבעונים והצמחוניים למיניהם מכיוון שהוא מורכב בעיקרו מהרבה בשר וגבינות. לא ניתן להגיד על האוכל הצ'כי בריא מכיוון שרובו מורכב משומן בצקים וגבינות, והירקות נשארים במטבח הזה בעיקר לקישוט, לצ'כים מאכלים דומים לגרמנים ולפולנים ולכן תוכלו למצוא במטבח הזה את הכופתאות המפורסמות. הצ'כים אוהבים בירה, הם אוהבים בירה כל כך הרבה שהם מקום ראשון בעולם בצריכת בירה לאדם כ145 ליטר בשנה. והבירות הצ'כיות הם מגוונות וטובות מאוד לכן מומלץ לטעום איזה לאגר צ'כי בביקור שלכם.

קניות

צ'כיה היא יעד מצוין לקניות, אומנם בשנים האחרונות צ'כיה מעט התייקרה, אבל הקניות בה עדיין זולות משמעותית אל מול ישראל ובמיוחד בסיילים ומבצעים אשר מתקיימים לאורך השנה. בפראג יש מספר שווקים נהדרים ורחובות מרכזיים שבהם החווית קניות פשוט נהדרת. מומלץ לבקר ברחובות  פז'יז'קה, נה פשיקופה ובכיכר ווצלאב. השוק המומלץ ביותר לביקור בו הוא : Prazska Trznice ובנוסף בפראג יש מספר רב של קניונים ואזורי אוטלט נבחרים שבהם תוכלו לקנות בזול.

תחבורה

התחבורה הציבורית של פראג היא מהטובות שבעולם, מדובר על רשת של אוטובוסים טרמים ורכבות תחתיות אשר מגיעים לכל נקודה בעיר בזמן קצר. העיר יחסית קטנה ומאוד מומלץ להתנייד בה עם התחבורה הציבורית, רכב בתוך פראג יהיה לא יעיל ולא נוח. הסיבה היחידה שיש טעם להשכיר רכב זה טיול בין מדינות או השכרה יומית לטיול מחוץ לפראג. התחבורה זולה יעילה ונהדרת.

עוד מאמרים מעניינים