מה עושים במקרה חרום בחו"ל

על ידי J
זמן קריאה: 2 דקות

מה עושים במקרה חרום בחו"ל

נסעתם למדינה אחרת במטרה להנות ולנפוש אך קרתה הפתעה לא נעימה בדרך.
מקרה חרום עלול לקרות לכולנו זה לא נעים במיוחד כאשר זה קורה בחו"ל.
מה עושים במקרה וקרה משהו שמעיק לכם על החופשה?
במדריך זה אתן לכם טיפים להתמודדות עם המקרים הנפוצים ביותר.

אובדן דרכון

לאבד דרכון זה הדבר הכי לא נעים שיכול לקרות בחופשה קצרה בחו"ל , ממצב הנאה אנחנו נכנסים למצב של פחד וחרדה. במקרה של אובדן הדרכון בחו"ל שימרו על קור רוח, חפשו באינטרנט איפה יש קונסוליה או נציגות ישראלית ותגיעו לשם בהקדם. שם יוכלו לעזור לכם להפיק תעודת מעבר שבה תוכלו להיעזר לחזור ארצה. חשוב מאוד שיהיה לכם צילום של הדרכון במייל כדי שתוכלו להראותו במקרה של בעיה.

הלך הכסף

בין אם נשדדתם או שאיבדתם את הארנק אובדן כסף היא מאוד לא נעימה בחו"ל מכיוון שלרוב לא מדובר על סכומי כסף קטנים, ובנוסף תחושת ההרגשה של חוסר אונים עלולה לקרות, הפתרון הוא לא להחזיק סכומי כסף גדולים במקום אחד , להחזיק כרטיס אשראי בינלאומי כגיבוי בתיק, אם נתקעתם בלי כסף ניתן להתקשר למשפחה או לחברים בארץ ולבקש שיעבירו לכם כסף דרך WESTERN UNION או להלוות ממישהו.

פציעה או מחלה

חלית? נפצעת? לבנת פורן לא תעזור לך בחו"ל בשביל זה יש ביטוח נסיעות שמומלץ לעשות לפני הנסיעה. בארץ יש מגוון רחב של חברות ביטוח שמציעות ביטוחים רבים. ההמלצה שלי שאם לא עשיתם ביטוח כי לא רציתם להוציא כסף תעשו את הביטוח החינמי דרך הכרטיס אשראי שלכם. הכינו לכל מקרה את הטלפון של חברת הביטוח שבה בוטחתם. לכל חברה יש מוקד חירום 24/7 , שמרו על קור רוח ותשמרו חשבוניות שהוצאתם על הטיפול הרפואי על מנת שתוכלו לקבל החזר מהחברה המבטחת.

תאונת דרכים

השכרתם רכב מתוך כוונה לחוות את המדינה המארחת גם בכבישים ואיזה דודה פולניה לא ראתה אתכם. תאונות דרכים קורות אפילו פגיעות קטנות לרכב בחנייה יכולים להיגמר כסיוט נוראי. חשוב מאוד להיות מבוטחים בביטוח שמבטל את ההשתפות העצמית במקרה של שריטה או תאונה, אחרת תיאלצו להיפרד מאלפי שקלים. אל תזלזלו בעניין זה כלל, אם אתם רוצים לחסוך כסף בטחו את הרכב בביטוח ביטול השתתפות עצמית דרך החברה שביטחה אותכם לחו"ל. המחיר יהיה זול יותר משמעותית ותוכלו להיות שקטים על כל מקרה שלא יהיה(שימו לב לאותיות הקטנות עם חברות הביטוח וחברות ההשכרה).

חזרה דחופה

קרה מקרה חירום בישראל ואתם צריכים לחזור בדחיפות לישראל, גם מקרים אלה קורים לעיתים קרובות. פשוט סעו לשדה התעופה וחפשו טיסה פנויה או שפשוט בדקו באתר שלנו שבו ניתן לחפש טיסות אפילו ביום הטיסה.

עוד מאמרים מעניינים