הונגריה

על ידי J
זמן קריאה: 2 דקות

הונגריה​

הונגריה
הונגריה
הונגריה

מידע כללי​

הונגריה היא אחת המדינות העתיקות באירופה וגם מהיפות שבה, עיר הבירה שלה בודפשט היא אחת מהערים המתויירות במזרח אירופה, ופנינה מקסימה של שילוב בין חדש לישן. בהונגרייה למעלה מ1500 אתרי מרחצאות הודות לזרמים התרמו-מינרלים שזורמים מתחת לחלקים נרחבים ממנה. מדינה של תרבות ופנאי ההונגרים בהחלט יודעים להנות. בודפשט היא מדינה קלילה וכיפית אשר נותנת למבקרים שבה תחושת חמימות שגורמת לרוב המבקרים בה לחזור שוב ושוב. נופיה ואתריה לא משאירים שום רגע משעמם למטיילים בה, והכל במחירים של מדינה מזרח אירופאית.

אוכל

האוכל ההונגרי הוא תאווה לבלוטות הטעם של הלשון, האוכל ההונגרי מושפע קלות מהמדינות השכנות, אבל בעיקר עם אופי עצמאי ונהדר. המבטח ההונגרי מבוסס על בצקים רבים, סוגים שונים של מרקים והרבה הרבה פפריקה. למטבח ההונגרי מספר לא מבוטל של מאכלים מקומיים אשר מומלצים לטעימה בביקורכם בהונגריה. התבשילים האדירים של הגולאש, הפפריקש לצד המאפים המלוחים לנגוש והמרק בלחם הטעים והמחמם עם סיומת אדירה מצד הקינוחים ההונגרים הנהדרים בלינצ'ס, דובוש, גומבוץ, קורטוש ו ז'רבו.

קניות

הונגריה ובודפשט בפרט הן יעדים מעולים לקניות, במדינה מזרח אירופאית המחירים בה זולים יותר מישראל. בבודפשט מספר רב של שווקים ומתחמי אאוטלט. ליד גבולה עם אוסטריה ישנו מתחם האאוטלט הגדול באירופה. בין שלל האטרקציות והאתרים המדהימים שבבודפשט, מומלץ לשוטט גם בקניונים, בשווקים השוקקים ובחנויות המיוחדות. מומלץ לברר על החזר מס במקרה של קניות רבות, ומומלץ גם לבקר במדרחוב הראשי ואצ'י.

תחבורה

בהונגריה התחבורה הציבורית טובה למדי אך לא מושלמת. ניתן להגיע לרוב המקומות בעיר עם התחבורה הציבורית אך לפעמים יש המתנות לא קצרות. נהגי מוניות רבים עוקצים תיירים תמימים בעזרת מונים שרצים כמו יוסיין בולט. השכרת רכב בהונגריה היא אופצייה מצוינת לאלה שמבקרים בה מספר רב של ימים, ההשכרה שם זולה מאוד ופשוטה,בנוסף קל להתנייד בתוך בודפשט עם רכב, ואף ניתן ליהנות מהיתרון שהונגריה גובלת עם 7 מדינות שונות, ולכן ניתן לנסוע עם הרכב לכל המדינות שנמצאות באיחוד האירופי.

עוד מאמרים מעניינים