גאורגיה

על ידי J
זמן קריאה: 2 דקות

גאורגיה

גאורגיה
גאורגיה
גאורגיה

מידע כללי​

גאורגיה היא יצירת אומנות שצוירה כגולת הכותרת של הצייר, גאורגיה היא מדינה עוצרת נשימה עם טבע מדהים, תרבות מרתקת ונופים מהפנטים. בגאורגיה יש למעלה מ 2000 נהרות ואגמים, הרים גבוהים ומרשימים, והיא גובלת בין אסיה לאירופה. פחות מ3 שעות טיסה מישראל מסתתרת פנינה שחובה לבקר בה. נופייה היחודיים והטבע הבתולי יכבשו את ליבכם וישאירו לכם טעם של עוד. העם הגאורגי נחמד וישמח לעזור בכל בעיה שעלולה לצוץ, בין אם תחליטו לנחות בבטומי או בטבילסי עשיתם בחירה נכונה שבחרתם בגאורגיה לחופשה הבאה שלכם. העם הגאורגי משתכר שכר ממוצע נמוך מאוד ביחס לישראל ולכן כוח הקנייה שם גבוה מאוד.

אוכל

אך האוכל הגאורגי הוא הזיכרון הטוב ביותר שיש לי מגאורגיה, המקום שבו האוכל היה כל כך טעים שאני מזיל ריר רק מהזיכרון. האוכל הגאורגי הוא מטבח עשיר מאוד בבצקים גבינות ובשרים, ודל מאוד בגדים. במטבח הגאורגי טכניקות בישול יחודיות שחלקם מהמזרח הרחוק וחלקן השפעות מהמדינות הגובלות איתה, אך האוכל הגאורגי הוא בעל אופי יחודי וטעים מאוד. שיפודי הבשר בגאורגיה הם הטובים שאכלתי בחיי והמנות המקומיות פשוט נהדרות. בביקורם אל תשכחו לטעום מ החצ'פורי , צ'יבורקי , חינקלי , צ'ורצ'חלה ועוד המון דברים נהדרים.

קניות

בטיולכם בגאורגיה תרגישו כמו רוטשילד כאשר תראו את המחירים של הדברים, האוכל זול ברמה מצחיקה, הקניות והבילוים גם הם זולים מאוד ביחס לישראל ואירופה. לגאורגיה מומלץ לבוא עם מזוודה חצי ריקה על מנת שתוכלו למלא אותה בחזור. בגאורגיה אין הרבה קניונים ומרכזי קניות, אך עדיין ניתן למצוא את קניון קרווסלה וקניון מגלין בטביליסי ושווקים רבים בכל גאורגיה. ברחובות הראשיים תוכלו למצוא חנויות מעניינות ולהתמקח על המחירים. בגאורגיה ישנו החזר מס בקנייה בחנויות מורשות לכן בדקו מראש האם ניתן לקבל החזר מס בחנות.

תחבורה

המוניות בגאורגיה זולות מאוד ומומלץ לסגור על מחיר לפני תחילת הנסיעה, ניתן להגיע עם המוניות לכל מקום בעיר בסכומים נמוכים מאוד. רשת האוטובוסים שבערים היא לא משהו שניתן להסתמך עליו ולהתנייד איתו בטיול בנוחות, לכן מומלץ או להשתמש במוניות או להשכיר רכב ולצאת גם מחוץ לעיר לערים השכנות. אומנם בטומי וטבילסי יפות מאוד ויש המון מה לעשות בשניהם, אך מומלץ לצאת מהערים ולראות את הטבע העוצר נשימה שיש בכל גאורגיה. בעת השכרת רכב חשוב מאוד לוודא שעם יוצאים בחורף ממרכזי הערים, אל ההרים מומלץ להשכיר ג'יפ ולהיות בעל כישורי נהיגה מסוימים. במידה ותרצו לצאת ממרכזי הערים בלי להשכיר רכב ניתן למצוא מדריכים מקומיים שילוו אותכם עם רכבם לאן שרק תרצו.

עוד מאמרים מעניינים