בולגריה

על ידי J
זמן קריאה: 2 דקות

בולגריה

בולגריה
בולגריה
בולגריה

מידע כללי​

בולגריה או בשמה המלא הרפובליקה הבולגרית היא מדינה עם היסטוריה בת מאות שנים והעם הבולגרי הוקם ממספר שבטים שהתמקמו שם. בולגריה גובלת עם טורקיה, יון , מקדוניה ורומניה, והיא חלק מהאיזור של מזרח אירופה. בולגריה היא מדינה מדהימה ושלווה עם ערים יפות, אוכל זול והרבה שלווה, בולגריה אהובה על התייר הישראלי בעיקר בגלל טיולי מורשת, טיולי הימורים, וטיולי בטן גב. אך בולגריה מציעה הרבה יותר , ההרים הגבוהים והמדהימים שבבולגריה מתאימים לטיולי סקי והליכה, הכפרים שמסביב מזכירים מאות אחרות ואוטנטיות מהפנטת של עם מיוחד במינו.

אוכל

בולגריה זה לא רק גבינה בולגרית , המטבח שברובו מבוסס על המטבח הסלבי ומזרח אירופה כולל בתוכו מטעמים רבים. המטבח הבולגרי שעיקרו מתבסס על ירק בעיקר בעקבות המצב הכלכלי שבה סוררת בולגריה משפיע על המנות שבמטבח הבולגרי. המטבח מפורסם במגוון העבודה עם הירקות והסלטים , במטבח הבולגרי ישנם המון סוגי מאפים ומרקים והשימוש במוצרי חלב הוא נפוץ מאוד.

קניות

בולגריה היא יעד מצוין לקניות, אם אתם מחפשים יעד לשופינג בולגריה מציעה מרכזי קניות רבים, מחירים זולים, ואיכות טובה של מוצרים. המותגים העולמיים עולים שם לפחות 30% פחות מאשר בישראל, ובשווקים ניתן למצוא הפתעות רבות. במדינה חנויות אופנה יוקרתיות וגם מותגי בוטיק, אם סגרתם טיסה לבולגריה תשאירו מקום במזוודה לקניות. בשווקים תוכלו להתווכח עם המוכרים ולהשיג מחירים טובים, רק חשוב לשמור על נימוס.

תחבורה

אם הגעתם לעיר הבירה סופיה התחבורה הציבורית שם אמינה, נוחה וזולה, בעיר מערכת משולשת של רכבות תחתיות ,אוטובוסים ורכבות קלות בתוך העיר. אם אין לכם תוכניות לצאת מהעיר התחבורה הציבורית בהחלט עדיפה על רכב שכור. אם הגעתם לבורגס או וורנה השימוש בתחבורה ציבורית גם אפשרי בעזרת אוטובוסים ומוניות, חשוב לדעת שבבולגריה חלק גדול מנהגי המוניות מרמים את הנוסעים ולכן לנסוע רק במוניות מאושרות, ותמיד להסתכל על המונה במהלך הנסיעה לראות שאין קפיצות חריגות. השכרת רכב אפשרית מכיוון שמחירי ההשכרה והדלק זולים.

יעדים בבולגריה

עוד מאמרים מעניינים