איטליה

על ידי admin
זמן קריאה: 2 דקות

אטליה

canal-1209808_1920
italy-1587287_1920
vittorio-emanuele-monument-298412_1920

מידע כללי​

אחת המדינות היפות באירופה עם אוכל הכי טוב לדעת הכותב איטליה משתרעת על שטח של מעל 300 אלף ק"ר. באיטליה אפשר למצוא מעל 20 איים, בהם סיציליה וסרדניה שהם הגדולים וסאלינה, סטרומבולי, אליקודי שהם הקטנים. בתוך איטליה קיימות שתי נסיכיות הוותיקן(שבתוך רומא) וסן מרינו. בתוך סיציליה ניתן למצוא את הר הגעש הפעיל ביותר בכל אירופה, אתנה. באיטליה חיים מעל ל 58 מיליון תושבים. נהר הפו הוא הגדול בנהרות איטליה, בנוסך ישנם שני נהרות גדולים נוספים הטיבר והארנו. עשרת הערים הגדולים באיטליה הם : רומא, מילאנו, נאפולי, טורינו, פאלרמו, גנובה, בלוניה, פירנצה, קטניה, בארי. רומא היא העיר ה 4 בגדולה בכל אירופה. באיטליה מבקרים מיליוני תיירים כל שנה, ולא סתם היא נחשבת לפנינה מדהימה באירופה. מדינה מלאת היסטוריה, בנייה מיוחדת(על פיזה שמעתם), ונופים עוצרי נשימה. איטליה מתאים לטיולים רומנטיים, טיולי משפחות וטיולי אקסטרים(סקי לדוגמא).

אוכל

המטבח האיטלקי לבדו הוא סיבה עיקרית לעשות טיול באיטליה. המטבח האיטלקי הוא הכלאה של מספר מטבחים של מחוזות באיטליה ובעיקר מזוהה עם סוגי פסטה שונים, פיצות, גלידות ועוד. בדרום איטליה נוכל למצוא אוכל יותר חריף מהצפוני. בצפון איטליה נוכל למצוא אוכל המבוסס על בשרים ורטבים שמנים יותר(שמנת פרמזן ועוד). המטבח האיטלקי נחשב עונתי ומה שיש בשוק טרי זה מה שנמצא על השולחן.

קניות

גן עדן לחובבי קניות. רק מצפייה באיטלקים ניתן להבחין בסטייל המקומי ולרוץ לרכוש במרכזי הקניות הענקיים במדינה. באיטליה שדרות ענק של בוטיקים מסוגננים ונחשבים מקום משכנן של מותגי העל(תוצרת איטליה). כמובן שניתן למוצא אוטלטים שווים לכל כיס. דוגמא למספר מרכזי קניות ושווקים שווים: Loggia del Mercato Nuovo שבפירנצה, Mercato della Vucciria שבפאלרמו, The Gran Balon Market שבטורינו, קניון Grand Emilia באמיליה רומאניה, קניון Le Corti Venete שבורונה, קניון Shopville Le Gru SRL שבטורינו וקניון Vicolungo Outlets שבצפון באיטליה

תחבורה

איטליה מלאה חברות אוטובוסים, אך יש לשם לב שהחברות משתנות בכל אזור. ניתן כמובן להשכיר רכב ולטייל בין המחוזות במידה ונרצה להספיק כמה שיותר ולא להסתמך על תחבורה ציבורית יש לשם לב שגיל הנהג חייב להיות מעל 21 עם מעל שנה ניסיון. חובה רישיון בין לאומי!!!. באיטליה מערכת כבישים מצוינת, האטוסטרדה הראשית היא Del Sole ואורכה כ 1250 ק"מ.

יעדים באיטליה

עוד מאמרים מעניינים